>> AKTUALNOŚCI <<Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 7 stycznia biblioteka czynna w godzinach 9.00 - 15.00


03.01.2022
21.12.2021Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

23 grudnia 9.00 - 15.00

24 - 26 grudnia biblioteka nieczynna

27 - 30 grudnia 9.00 - 15.00

31 grudnia 9.00 - 14.00

1 - 2 stycznia biblioteka nieczynna


21.12.2021Jesienne czwartki w bibliotece


We wrześniu, w październiku i w listopadzie, w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna gościła dzieci 5 i 6-letnie z Miejskiego Przedszkola nr 3, nr 5 i nr 6 w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały interaktywne puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach. Przedszkolaki wysłuchały bajek : "O wilku i siedmiu koźlątkach" oraz "Kotka psotka". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek dzieci mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.06.12.2021Uszatek i inne misie


W ostatnim tygodniu listopada Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zorganizowała zajęcia z okazji Dnia Pluszowego Misia pt. "Uszatek i inne misie". Miś odwiedził grupy dzieci 5 i 6-letnich w Przedszkolu w Sampławie. Przedszkolaki dowiedziały się jak to z oklapniętym uszkiem było, i jak miś Uszatek trafił do dzieci. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Atrakcyjną częścią zajęć było dobieranie w pary takich samych misiów, układanie ich według wielkości oraz wyszukiwanie ich cieni. Dzieci świetnie poradziły sobie w liczeniu do 10 dobierając odpowiednie dzbanki z miodem dla głodnych misiów. Układały "misiowe" domino i puzzle, grały w memory. Powstał też portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Wspólne świętowanie Dnia Pluszowego Misia odbyło się w miłej atmosferze.01.12.2021Czy warto czytać książki?


W dniu 18 listopada 2021 w Szkole Podstawowej w Sampławie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas I, II i III. Z uczniami rozmawialiśmy o bibliotece, o książkach, o tym "Czy warto czytać książki?". Uczniowie okazali się prawdziwymi specjalistami w rozwiązywaniu zagadek, rebusów. Doskonale wypadli w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonali poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą, jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki. Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali zakładki do książek.01.12.2021Szczęśliwy świat Muminków


W dniach 8 i 9 listopada 2021 roku dzieci 5-letnie z Niepublicznego Przedszkola "Pluszak 2" w Iławie i uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pod hasłem "Szczęśliwy świat Muminków" promujących czytelnictwo wśród dzieci. W zajęciach uczestniczyło 27 osób. Dzieci poznały sylwetkę autorki książek o Muminkach oraz głównych bohaterów jej opowiadań. Układały domino, interaktywne puzzle, uczestniczyły w muminkowym quizie, grały w bingo. Dzieci rozwiązywały zadania doskonalące pamięć. Wszyscy doskonale się bawili.01.12.2021Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima


W miesiącach październiku i listopadzie Biblioteka Pedagogiczna zorganizowała zajęcia pt. "Lokomotywa i inne wiersze Juliana Tuwima". W zajęciach uczestniczyły dzieci 5-6-letnie z Niepublicznego Przedszkola Pluszak 1 i 2 w Iławie oraz uczniowie klasy I b ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie. Dzieci wysłuchały wiersza "Lokomotywa". Układały interaktywne puzzle. Doskonale poradziły sobie w quizie, rozwiązały wszystkie zadania. Dzieci doskonale się bawiły. Spotkania były okazją do rozbudzenia u dzieci zainteresowania poezją Juliana Tuwima.28.11.2021Zmiana godzin pracy biblioteki

W dniu 12 listopada biblioteka czynna w godzinach 8.00 - 15.00


08.11.2021Tadeusz Różewicz - 100 rocznica urodzin - wystawa


21.10.2021Ogólnopolski dzień głośnego czytania


Od 2001 roku w dniu 29 września 2019 r. obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ogłoszone z inicjatywy Polskiej Izby Książki, a jego celem jest promowanie głośnego czytania dzieciom. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Uczy myślenia, poprawia koncentrację, poszerza wiedzę i ułatwia naukę. To dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu. W tym dniu odwiedziły nas dzieci z grupy "Kangurki" z Niepublicznego Przedszkola Pluszak w Iławie. Czytaliśmy razem bajkę "O wilku i siedmiu koźlątkach". Były też gry i zabawy edukacyjne.
07.10.2021Cyprian Kamil Norwid - 200 rocznica urodzin16.09.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniach 30-31 sierpnia 2021 biblioteka czynna w godz. 10.00-17.00


22.08.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki w trakcie wakacji

W czasie wakacji (od 28 czerwca do 31 sierpnia) Biblioteka będzie czynna:

poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek 9.00 - 15.00

sobota nieczynne


25.06.2021Jubileusz 70-lecia Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W życiu każdego człowieka, każdej zbiorowości są chwile, wobec których nie można przejść obojętnie, są momenty wyjątkowe, skłaniające do refleksji i przemyśleń. Mamy wówczas okazję do rozpamiętywania tego, co było, rozważań na temat tego co jest i do snucia wizji dotyczących przyszłości. Takie chwile to "łącznik między dawnymi i nowymi czasy". Na takie chwile czeka się latami i równie długo się wspomina. Taka chwila właśnie nadeszła. Biblioteka Pedagogiczna w Iławie obchodzi jubileusz 70-lecia.


01.06.2021Zmiana godzin pracy Biblioteki

W dniu 4 czerwca (piątek) Biblioteka czynna od 9.00 do 15.00.


26.05.2021DRODZY CZYTELNICY


W związku z rozwojem pandemii Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie wprowadza dodatkowe zasady bezpieczeństwa epidemicznego w placówce dotyczące udostępniania zbiorów czytelnikom i użytkownikom.

Wypożyczenia muszą być dokonywane z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich, dlatego też wprowadzamy następującą procedurę udostępniania zbiorów naszej biblioteki:

  1. Czytelnik potrzebne materiały/ publikacje w miarę możliwości wyszukuje w katalogu online.

  2. Czytelnik zamawia interesujące go publikacje telefonicznie: 89 648-23-29, e-mailowo: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl.

  3. Bibliotekarz po skompletowaniu zamówienia Czytelnika umawia z nim telefonicznie lub e-mailowo termin odbioru książek na konkretną – wyznaczoną godzinę.

  4. Bibliotekarz rejestruje zbiory na koncie użytkownika i przygotowuje paczkę
    z zamówionymi egzemplarzami.

  5. O umówionej godzinie Bibliotekarz przekazuje paczkę Czytelnikowi – zostawia ją na stoliku zaraz po wejściu do Wypożyczalni, którą Czytelnik odbiera i zostawia ewentualnie zwroty.
Z poważaniem


Dyrektor

Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie


13.11.2020Informacja dla KLIENTÓW PCRE w Iławie


w celu umożliwienia przestrzegania wymogów dotyczących dystansu przestrzennego:


w punkcie informacyjnym może znajdować się 1 osoba


w sekretariacie (po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym albo z pracownikiem obsługi lub punktu informacyjnego) może znajdować się 1 osoba


w wypożyczalni biblioteki może znajdować się 1 osoba


Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie

Godziny pracy:

Poniedziałek: 07.15 - 16.00

Wtorek - Piątek: 07.15 - 15.15


Dyrektor przyjmuje interesantów:

Poniedziałek: 13.00 - 15.00

Środa: 08.00 - 12.00


Zapraszamy od 25 maja 2020!


Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie

Godziny pracy:

Poniedziałek - wtorek: 09.30 - 16.30

Środa: 08.00 - 15.00

Czwartek - Piątek: 09.30 - 16.30

Sobota: nieczynne


Czasowo ograniczamy:

Użytkownikom biblioteki dostępu do czytelni i gromadzonych w niej zbiorów

Zapraszamy!

Za utrudnienia przepraszamy


Zasady pracy Biblioteki - informacje dla Użytkowników

Zabronione jest stawianie się do Biblioteki Klientów z objawami chorobowymi.

Po wejściu na teren PCRE w Iławie Czytelnik sygnalizuje swoje przybycie dzwonkiem i oczekuje na podejście wyznaczonego pracownika.

Czytelnik musi być zaopatrzony w niezbędne środki ochrony osobistej tj. rękawice jednorazowe, osłonę zakrywającą nos i usta, ewentualnie przyłbicę.

Czytelnik wyraża zgodę ustną na pomiar temperatury termometrem bezdotykowym. Brak tej zgody traktuje się jako rezygnację z usług Biblioteki.

Do wypożyczalni mogą wejść tylko te osoby, których temperatura ciała nie przekracza 38?C.

W pomieszczeniu wypożyczalni może przebywać 1 użytkownik, co umożliwia przestrzeganie wymogu dotyczącego dystansu przestrzennego.

Zachęca się Użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów online na własnych urządzeniach

Biblioteka preferuje udostępniania zbiorów w trybie wypożyczeń na zewnątrz. Pracownicy biblioteki udzielają Użytkownikom porad i konsultacji również drogą telefoniczną

Ogranicza się Użytkownikom wolny dostęp do katalogów kartkowych oraz z wykorzystaniem multimediów i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide'y, ekrany dotykowe).

Ogranicza się Użytkownikom biblioteki dostępu do czytelni i gromadzonych w niej zbiorów

Każdorazowe ponowne wejście do PCRE wiąże się z koniecznością dezynfekcji rąk.

Klienci mają łatwy dostęp do potrzebnych numerów telefonów do stacji sanitarno - epidemiologicznej, służb medycznych.


Dyrektor PCRE w Iławie


08.05.2020Informacja dla KLIENTÓW Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie uprzejmie informuje, że ogranicza działalność na czas od 14 kwietnia 2020 roku do 24 maja 2020 roku z powodu zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu (COVID-19).

Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie. W tym okresie nie będzie też naliczana kara za nieterminowy zwrot książek.

W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt  z naszą placówką.

Sekretariat - w godzinach 8.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy - w godzinach 9.00 - 14.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl

adres: 14-200 Iława, ul. Kopernika 8a


29.04.2020U W A G A informacja dla KLIENTÓW

Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

Dnia 10 kwietnia 2020 roku (Wielki Piątek) PCRE w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie będzie czynna w godzinach:

8.00 - 12.00


W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszą placówką:

Sekretariat - w godzinach 8.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy- w godzinach 8.00 - 12.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: sekretariat@pcre.ilawa.pl

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


07.04.2020Informacja dla KLIENTÓW Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie uprzejmie informuje, że ogranicza działalność na czas od 25 marca 2020 roku do 10 kwietnia 2020 roku z powodu zdarzeń, które mogą zagrozić zdrowiu (COVID-19).


Naszym czytelnikom udzielamy porad i konsultacji telefonicznie oraz mailowo. Termin zwrotu wypożyczonych zbiorów zostanie przedłużony automatycznie - w tym okresie nie będzie naliczana kara za nieterminowy zwrot książek


W przypadku pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z naszą placówką:

Sekretariat - w godzinach 9.00 - 14.00

Wyznaczone dyżury bibliotekarzy- w godzinach 9.00 - 14.00

Telefon: 89 - 649 - 23 - 29

mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl


25.03.2020
Archiwum