>> AKTUALNOŚCI <<


O prawie autorskim na spotkaniach z młodzieżą

20 października uczniowie kl. IV E Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie oraz 30 i 31 października uczniowie klas drugich technikum Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych poświęconych prawu autorskiemu. Młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in.: kiedy i w jaki sposób można legalnie korzystać z cudzej twórczości, jakie mamy prawa jako twórcy różno­rodnych utworów, komu i w jakich sytuacjach wolno korzystać z naszego wizerunku, jakie są podstawowe zasady eksploatacji Internetu oraz co to znaczy "zawsze podawać źródła".


03.11.2017
Szczęśliwy świat Muminków

W październiku dzieci z iławskich przedszkoli Pluszak 1, Pluszak 2 i Majka, najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzykach (klasy 0, I, II) oraz dzieci 5-6 letnie i uczniowie klas Ia, Ib, III Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie wzięli udział w zajęciach edukacyjnych pt. "Szczęśliwy świat Muminków". Dzieci poznały bohaterów "Doliny Muminków", wysłuchały opowiadania "Nowi sąsiedzi w Dolinie Muminków". Rozwiązywały zagadki, układały puzzle, historyjkę obrazkową, grały w domino, bingo oraz uczestniczyły w muminkowym quizie. Wszyscy doskonale się bawili.

ZdjęciaTUTAJ.


02.11.2017Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 26 października br. (czwartek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiedzą się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w naszych katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii w pracach dyplomowych. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 23 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


15.10.2017Dzień Głośnego Czytania

Dnia 29 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie włączyła się w tę akcję propagując głośne czytanie wśród najmłodszych czytelników. Czytanie dziecku na głos wzbogaca jego język, uczy myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię. Ułatwia też naukę oraz kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Dwie grupy z przedszkola Pluszak - "Żółwiki" i "Elfy" poznały niesamowite przygody Franklina, Niebieskiego Króliczka oraz dowiedziały się skąd jeże mają kolce. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem wysłuchały czytanych opowiadań. Lektorem była Danuta Szeluga pracownik biblioteki.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Jan Brzechwa - Profesor serdecznego uśmiechu

W dniu 27 września 2017 roku przedszkolaki z Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie, poznały życie i twórczość poety dziecięcej radości Jana Brzechwy. Przygotowana wystawa składająca się z ilustrowanych plansz przeniosła zwiedzających w świat wierszy, które nie tylko uczą, bawią ale i wzruszają. Dzieci wysłuchały kilku wybranych wierszy poety. Wzięły również udział w lekcji kleksografii. Nie zabrakło zabawy w szycie. Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało kolorowankę z wybranym bohaterem wierszy poety. Wystawa oraz towarzyszące jej zajęcia miały na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Zajęcia odbyły się w AZPO w Fijewie.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Franklin i książka z biblioteki

W dniach od 22 września do 6 października 2017 roku Bibliotekę Pedagogiczną w Iławie wraz z opiekunami odwiedziły dzieci z przedszkola Pluszak i Majka w Iławie. Spotkania miały na celu promowanie czytelnictwa i biblioteki wśród najmłodszych. W trakcie zajęć przedszkolaki poznały historię książki wypożyczonej przez Franklina z biblioteki. Dzieci dowiedziały się co należy zrobić, gdy zgubi się książkę z biblioteki. Bez problemu rozwiązywały zadania przygotowane przez Franklina. Układały puzzle i postać żółwika. Wspólnie z Franklinem odnalazły drogę do zagubionej książki. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowankę.

ZdjęciaTUTAJ.


12.10.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego w dniu 24 października 2017 r. o godz. 15.30 do czytelni Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie, przy ul. Kopernika 8A na spot­kanie inicjujące działalność sie­ci współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w roku szkol­nym 2017/2018. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 20 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


12.10.2017Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 18 października 2017 r. o godz. 12.00 do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Iławie przy ul. Niepodległości 11A na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2017/2018, poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjnokomunikacyjnych w pracy dydaktycznej nauczyciela bibliotekarza. Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 13 października 2017 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


07.10.2017


Archiwum aktualności