>> AKTUALNOŚCI <<Spotkanie autorskie

19 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z panią Eweliną Woźniak autorką książki "Dzień Ojca". Spotkanie odbędzie się w Czytelni (piętro) naszej Biblioteki (ul. Kopernika 8A, internat "budowlanki" wejście od ronda).

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie uczestnictwa (tel. 89 648-23-29 lub e-mail biblioteka.pedagogiczna@o2.pl22.01.2019Zmiana godzin pracy Biblioteki w okresie ferii

W czasie ferii (od 21 stycznia do 1 lutego) Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00


22.01.2019Spotkanie z bałwankiem

W grudniu i styczniu Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z Przedszkoli "Pluszak 1" i "Pluszak 2" oraz uczniów klas I-III z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie. Spotkania były okazją do poznania walorów zimy. Dzieci rozwiązywały zimowe zagadki, układały puzzle, łączyły obrazki w pary. Atrakcją były zadania do wykonania na tablicy interaktywnej. Dzieci doskonale sobie z nimi poradziły. Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Wszyscy poznali historię "Pana Płatka Śniegu". Według swojego pomysłu z przygotowanych elementów dzieci układały bałwana. Dzieci doskonale się bawiły.


14.01.2019Godziny pracy Biblioteki w okresie świątecznym

Od poniedziałku 24 grudnia do środy 26 grudnia nieczynne

Czwartek 27 grudnia 9.00 - 15.00

Piątek 28 grudnia 9.00 - 15.00

Poniedziałek 31 grudnia 9.00 - 15.00

Wtorek 1 stycznia nieczynne


19.12.2018Jesienne czwartki w bibliotece

W okresie od września do końca listopada w czwartki Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie gościła dzieci z iławskich przedszkoli. Spotkania były okazją do poznania walorów jesieni. Dzieci rozwiązywały zagadki, układały puzzle, rozpoznawały drzewa po liściach, wykazały się znajomością jesiennych owoców i warzyw. Przedszkolaki wysłuchały wiersza "Na straganie". Wizyta w bibliotece pogłębiła zainteresowanie dzieci książkami. Poprzez samodzielne wypożyczanie książek mogły przez chwilę stać się prawdziwymi bibliotekarzami. Dodatkowe gry i zabawy w sali terapii integracji sensorycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej zapewniły dużo atrakcji i dobrego humoru.


15.12.2018Lekcje biblioteczne w SP w Gałdowie

W dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej w Gałdowie odbyły się lekcje biblioteczne dla uczniów klas III, IV,V oraz klas VII-VIII. Uczniowie młodszych klas poznali budowę książki, dowiedzieli się, jakie elementy książki są ważne i potrzebne do sporządzenia karty katalogowej. Dzieci otrzymały do obejrzenia różne książki (bajki, opowiadania, słowniki, atlasy, tomiki poezji). Podczas omawiania zewnętrznych i wewnętrznych elementów książki - uczniowie wskazywali i nazywali poszczególne elementy. Atrakcją  dla wszystkich dzieci było podsumowanie zajęć - rozwiązywanie krzyżówki oraz quiz. Każdy uczestnik spotkania otrzymał schemat zewnętrznej budowy książki. "Od konieczności do przyjemności", to temat spotkania dla klas starszych. Rozmawialiśmy z uczniami o książkach i pożytku z czytania. Zaprezentowano młodzieży dziesięć ciekawych i wartościowych publikacji. Podczas zajęć uczniowie dokonali wyboru najciekawszych książek. Wskazali książki, które ich zdaniem, powinni poznać rodzice i nauczyciele. Karty pracy uczniów posłużyły także do diagnozy potrzeb czytelniczych prowadzonych przez nauczyciela bibliotekarza biblioteki szkolnej.


15.12.2018Spotkanie z książką

W dniu 5 grudnia 2018 uczniowie klas Ia, Ib, IIa, IIb Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych "Czy warto czytać książki"? - Na to pytanie uczniowie odpowiedzieli TAK!!! A dlaczego.? Bo rozwija wyobraźnię, uczy myślenia, wzbogaca słownictwo, dostarcza wiedzę. Dzieci znakomicie poradziły sobie z zagadkami, doskonale wypadły w quizie "Co wiesz o bibliotece i książkach?". Wykonały poprawnie wszystkie zadania. Uczniowie wiedzą jak należy zachowywać się w bibliotece i jak dbać o książki.


15.12.2018Dużo szczęścia, pomyślności, pogody ducha i wiary w lepsze jutro, życzą pracownicy Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie

12.12.2018UWAGA

Dnia 24.12.2018 (poniedziałek) Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie będzie nieczynne (odpracowano 08.12.2018 - sobota).

Za utrudnienia przepraszamy.


12.12.2018Zmiana godzin pracy Biblioteki w dniu 11 grudnia

We wtorek 11 grudnia w godz. 11.00 - 13.00 Biblioteka będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy


30.11.2018Polskie symbole narodowe

W okresie od października do listopada 2018 roku w AZPO Fijewie, SP w Sampławie i w naszej Bibliotece odbywały się zajęcia edukacyjne dla klas I-IV pt. "Polskie symbole narodowe".

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom dziejów Polski i Polaków oraz polskich symboli narodowych - godła, flagi i hymnu. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, dlaczego godłem Polski jest biały orzeł. Jak zmieniał się jego wizerunek na przestrzeni dziejów naszej ojczyzny i czy zawsze miał koronę? Doskonale wiedzieli, co symbolizują kolor biały i czerwony na fladze oraz kiedy nasz flaga ma swoje święto. Uczniowie poznali też historię powstania hymnu napisanego przez Józefa Wybickiego na cześć polskiego wojska i jego dowódcy Jan Henryka Dąbrowskiego. Na zakończenie zajęć uczniowie podzieleni na zespoły układali godło Polski z puzzli otrzymanych z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie.


30.11.2018Polska droga do niepodległości

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie włączyła się obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości Polski. W okresie od października do listopada 2018 roku w AZPO w Fijewie, SP w Sampławie i naszej Bibliotece odbyły się zajęciach pod hasłem "Polska droga do niepodległości", w których uczestniczyli uczniowie klas V i VI.

W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się jak to się stało, że Polska utraciła niepodległość i na 123 lata zniknęła z mapy Europy. W jaki sposób i dzięki komu ją odzyskała. Zapoznali się historią polskich walk o odzyskanie wolności. Poznali najważniejszych bohaterów - Twórców Niepodległej Polski. Dowiedzieli się, dlaczego warto obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. Podczas zajęć uczniowie ułożyli hymn i godło Polski z puzzli otrzymanych z Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał krzyżówkę.


30.11.2018Dzień Pluszowego misia

W listopadzie Biblioteka włączyła się w obchody dnia Pluszowego Misia. Na spotkanie z misiem do biblioteki przybyły dzieci z przedszkola Pluszak.

Miś Uszatek, który "zna się z dziećmi nie od dziś" opowiedział przedszkolakom jak to się stało, że jego uszko oklapło i jak trafił do dzieci. Przedstawił przyjaciół, z którymi przeżywał najrozmaitsze przygody, ucząc przy okazji najmłodszych zasad dobrego wychowania, przyjaźni, tolerancji. Dzięki "misiowym zagadkom" dzieci poznały dużo ciekawostek o misiach bajkowych i tych prawdziwych. Nie zabrakło też głośnego czytania opowiadania, którego bohaterem był oczywiście Miś. Powstał również portret Misia, który dzieci ułożyły z różnej wielkości kółek. Uczestnicy zajęć świetnie poradzili sobie z odszukaniem cieni misiów. Układali misie według wielkości oraz wyszukiwali różnic w ich wyglądzie. Na zakończenie każde dziecko otrzymało kolorowankę.


30.11.2018Studiujesz - dowiedz się

Zapraszamy studentów 29 listopada br. (czwartek) w godz. 15.30-16.30 do Czytelni na spotkanie szkoleniowe na temat warsztatu informacyjnego Biblioteki. Dowiedzą się Państwo jakie posiadamy zbiory, jak skutecznie poszukiwać literatury w katalogach oraz ja­kie są podstawowe zasady tworzenia przypisów i bibliografii.

Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 26 listopada 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.


19.11.2018Autor ma swoje prawa

W październiku i listopadzie uczniowie Zespołu Szkół. im. Konstytucji 3 Maja w Iławie oraz Akademickiego Zespołu Placówek Oświatowych w Fijewie, w ramach współpracy z Biblioteką, uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych z zakresu prawa autorskiego. Młodzież miała okazję dowiedzieć się m.in.: kiedy i w jaki sposób można legalnie korzystać z cudzej twórczości, jakie mamy prawa jako twórcy różno­rodnych utworów, komu i w jakich sytuacjach wolno korzystać z naszego wizerunku, jakie są podstawowe zasady eksploatacji Internetu oraz co to znaczy "zawsze podawać źródła".


19.11.2018W filmowym kręgu

W październiku, w ramach współpracy Biblioteki z Zespołem Szkół w Lubawie, odbyły się zajęcia edukacyjne Język filmu. Uczniowie klas pierwszych lubawskiej placówki mieli możliwość zaznajomienia się z podstawowymi pojęciami z zakresu języka filmu oraz szerszego poznania wybranych środków wyrazu charakterystycznych dla kina.


19.11.2018100-lecie niepodległości Polski09.11.2018Kultura dwudziestolecia odrodzonej Polski - wystawa06.11.2018
100 lat niepodległości - wystawa06.11.2018
Bezpieczeństwo uczniów w Internecie - szkolenie

Zapraszamy nauczycieli szkół średnich 14 listopada 2018 o godz. 13.00 do Czytelni Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Iławie na bezpłatne szkolenie Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie. Nowe wyz­wania wychowawcze dla rodziców i szkoły, które odbędzie się w ramach otwartych spotkań sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli powiatu iławskiego.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 9 listopada 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.

Serdecznie zapraszamy!


30.10.2018
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wychowania przedszkolnego

Powiatowe Centrum Rozwoju Edukacji w Iławie, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Iławie zaprasza nauczycieli wychowania przedszkolnego powiatu iławskiego w dniu 29 października 2018 r. na spotkanie sieci współpracy i samokształcenia poświęcone wykorzystaniu technologii informacyjno-komunikacyjnej w pracy z dziećmi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.30 w czytelni biblioteki.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 26 października 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.16.10.2018Zmiana godzin pracy biblioteki

Godziny pracy biblioteki w dniu 12.09.2018r. od 11.00 do 16.00.
Za utrudnienia przepraszamy


09.10.2018
Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy

Zapraszamy nauczycieli bibliotekarzy bibliotek szkolnych w dniu 17 października 2018 r. o godz. 12.00 do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Iławie przy ul. Wiejskiej 11 na spotkanie inicjujące działalność sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy powiatu iławskiego w roku szkolnym 2018/2019.


Osoby zainteresowane prosimy o potwierdzenie udziału w terminie do 12 października 2018 r. e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl lub bibliotekarze.wspolpraca@o2.pl lub tel. 89 648-23-29.02.10.2018Szkolenie Awans zawodowy nauczyciela

10 września 2018 (poniedziałek) w godz. 15.00-17.00 w Czytelni odbędzie się spotkanie dla nauczycieli powiatu iławskiego pod hasłem "Awans zawodowy nauczyciela - aktualne uregulowania prawne ".


Chętnych do udziału w szkoleniu prosimy o zgłoszenie uczestnictwa tel. 89 648-23-29 (w godzinach pracy Biblioteki) lub e-mail: biblioteka.pedagogiczna@o2.pl w nieprzekraczalnym terminie do 6 września br. (czwartek).


Serdecznie zapraszamy.


02.09.2018


Archiwum